Secret Ortho w pytaniach i odpowiedziach Wszystko co musisz wiedzieć o naszych nakładkach
Czym są nakładki ortodontyczne Secret Ortho?
Są to przezroczyste, niemal niewidoczne, spersonalizowane nakładki ortodontyczne, które umożliwiają leczenie prawie każdej wady zgryzu. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię 3D, lekarze specjaliści tworzą cyfrową symulację Twoich zębów, wizualizując efekt leczenia. Już na drugiej wizycie przekonasz się jak pięknym i prostym uśmiechem będziesz mógł/mogła się cieszyć po zakończeniu leczenia.
Dlaczego akurat Secret Ortho?
Po pierwsze, nad Twoim planem leczenia czuwa lekarz zajmujący się ortodoncją. Zespół specjalistów w naszym laboratorium tworzą doświadczeni technicy, dbający o najmniejsze szczegóły w swojej codziennej praktyce. Każda z Twoich nakładek jest ręcznie szlifowana, weryfikowana, dezynfekowana i starannie zapakowana.
Czy końcowy efekt terapii będzie satysfakcjonujący?
Jak najbardziej! Secret Ortho to proste, ale przede wszystkim zdrowe zęby. Przed rozpoczęciem terapii nakładkami lekarz zadba, aby Twoje zęby zostały wyleczone. Doświadczenie oraz setki zadowolonych pacjentów potwierdzają realizację postawionego przed Tobą celu.
Osiągniecie sukcesu zależy również od Ciebie. Zapoznaj się z instrukcją, przestrzegaj zaleceń lekarza i pamiętaj o regularnym noszeniu i wymianie nakładek.
Jak przebiega leczenie nakładkami Secret Ortho?
Podczas konsultacji z lekarzem, opowiedz o swoich oczekiwaniach. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, aby zweryfikować czy nie masz przeciwskazań do leczenia nakładkami.
W kolejnym etapie, za pomocą nowoczesnego skanera 3D, zostanie wykonany skan Twojej żuchwy i szczęki lub zostaną pobrane wyciski tradycyjne. Lekarz zaplanuje odpowiednią dla Ciebie terapię, zaprezentuje wizualizację 3D, na której zobaczysz swój przyszły uśmiech. Omówione zostaną szczegóły leczenia, czas trwania oraz koszta z nim związane.
Omówienie planu będzie okazją na zadanie pytań lekarzowi i rozwianiu wszelkich wątpliwości. Nie krępuj się! Pytaj! Chcemy abyś poczuł się maksymalnie komfortowo. Dopiero po Twojej akceptacji rozpoczniemy leczenie.
Czy każda wada może być skorygowana?
Nakładki to jedna z metod leczenia ortodontycznego. Tak jak aparatem stałym, tak i nakładkami jesteśmy w stanie skorygować nawet najbardziej skomplikowane wady. W niektórych przypadkach lekarz może rekomendować aparat tradycyjny, który w danej sytuacji będzie skuteczniejszy. Różnica może polegać głównie na czasie potrzebnym na skorygowanie wady.
Czy są jakieś przeciwwskazania leczenia ortodontycznego?
Tak, osoby cierpiące na choroby związane z obniżoną odpornością organizmu, jak białaczka, nie mogą poddać się leczeniu ortodontycznemu. Również w trakcie lub przed leczeniem schorzeń typu cukrzyca czy zaburzeń hormonalnych nie należy podejmować leczenia ortodontycznego. Podczas stosowania niektórych leków przeciw osteoporozie czy chorobom przyzębia należy zwrócić na to uwagę podczas konsultacji z lekarzem ortodontą.
W jakim wieku mogę rozpocząć leczenie ortodontyczne nakładkami?
Rekomendujemy leczenie nakładkami od 9 roku życia, jednak to lekarz zaleci jego odpowiednie rozpoczęcie podczas wizyty kontrolnej. U dzieci, w okresie dorastania, proces prostowania zębów czy niwelowania wad zgryzu przebiega szybciej niż u osoby dorosłej.
Chcesz szybko sprawdzić, czy system Secret Ortho jest dla Ciebie? Sprawdź nas
Co to są „ataczmenty” i po co one są?
Attachmenty to niewielkie zaczepy wykonane z masy w kolorze Twojego zęba. Dzięki nim nakładka precyzyjnie przesuwa i obraca zęby. Dodatkowo leczenie jest znacznie krótsze.
Jak często zmienia się nakładki?
Nakładki najczęściej zmienia się co 7 dni, chyba że lekarz zdecyduje aby nosić je dłużej (10-14 dni).
Jak długo trzeba je nosić?
Nakładki nosimy cały czas (minimum 22-23 godziny na dobę). Zdejmujemy je na czas posiłków, picia i codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Przed ponownym założeniem należy je starannie umyć.
Czy jest możliwość leczenia nakładkami gdy brakuje zębów?
Tak! Nie wpływa to na proces leczenia nakładkami prostującymi. Dla zwiększenia Twojego komfortu, istnieje również opcja dostawienia brakującego uzębienia w nakładkach, na cały proces leczenia.
Jaka jest główna różnica między leczeniem aparatem stałym o nakładkowym?
Podczas leczenia aparatem stałym należy przychodzić na wizyty co miesiąc, aby aktywować aparat. Jest on widoczny i trudniej utrzymać higienę jamy ustnej.
Przy leczeniu aparatem nakładkowym na wizyty przychodzi się średnio co 3 miesiące, ponieważ leczenie jest zaprojektowane na samym początku. Dodatkowo, nakładki są prawie niewidoczne i łatwiej utrzymać higienę jamy ustnej.
Jak długo trwa przyzwyczajanie się do naturalnego mówienia w nakładkach?
Nakładki mogą tymczasowo wpływać na Twoją wymowę i powodować seplenienie, ale utrudnienia te zazwyczaj ustępują po około 1-7 dni.
Czy leczenie ortodontyczne nakładkami boli?
Nie, noszenie nakładek jest bezbolesne. Pojawić się może jedynie dyskomfort podczas zakładania pierwszej nakładki z serii, jednak bez obaw, jest to całkowicie naturalne. Leczenie zaprojektowane jest w taki sposób, że zęby przesuwają się delikatnie, co nie powinno powodować dolegliwości bólowych.
Od czego uzależniony jest dokładny koszt leczenia?
Wszystko zależy od stopnia skomplikowania Twojej wady zgryzu, ilości łuków zakwalifikowanych do leczenia oraz samego czasu leczenia.
Gdzie można leczyć się nakładkami Secret Ortho?
Zarówno w Polsce jak i za granicą oferujemy leczenie nakładkami. Skontaktuj się z nami na Facebooku, Instagramie, mailowo lub po prostu zadzwoń! Znajdziemy znajdujący się najbliżej Twojej lokalizacji gabinet partnerski.
Czy można leczyć jeden łuk?
W leczeniu ortodontycznym dążymy do prawidłowego ułożenia zgryzu, jeżeli więc wada dotyczy jednego łuku, to jak najbardziej!
Ile trwa leczenie nakładkami Secret Ortho?
Wszystko jest zależne od wady Twojego zgryzu oraz sumiennego przestrzegania zaleceń lekarza. Leczenie nakładkami zazwyczaj trwa od 3 miesięcy do 1,5 roku.
Retencja - czym jest i czy muszę ją mieć?
Retencja jest ostatnim etapem leczenia ortodontycznego i jej celem jest utrzymanie uzyskanych efektów. Chcąc zapobiec powrotowi zębów do pozycji sprzed leczenia, umocnić je w nowym miejscu w łuku zębowym konieczne jest zastosowanie retencji, czy to w formie płytki retencyjnej (aparat zdejmowany) czy retencji stałej, czyli przyklejenie na powierzchnię językową lub podniebienną druta retencyjnego.
Jak długo trwa faza retencyjna?
Długość fazy utrzymującej zależy od korygowanej wady zgryzu i wieku pacjenta. Średnio wynosi 4 lata u dzieci i młodzieży, oraz powyżej 5 lat u dorosłych. U wielu dorosłych często konieczna jest retencja dożywotnia (drut retencyjny).